piatok 25. decembra 2015

Poistite si zimnú dovolenku a oddychujte bez obáv.

Zimné športy môžu byť riziko. Poistenie do hôr sa vypláca.
Lyžiarske strediská, ktoré sú už v prevádzke, môžu byť v období medzi sviatkami preplnené. Aj napriek tomu, že zimné športy máte v malíčku, k úrazu môže dôjsť ľahko a to nie len vašim zavinením. Ak lyžujete či snowboardujete, pre pokrytie a ošetrenie úrazov na oficiálnej zjazdovke je potrebné riadne zdravotné poistenie, ktoré by malo zastrešiť všetky náklady spojené s úrazom. 
Ak však chcete mať zimnú dovolenku bez starostí, cestovné poistenie s nelimitovaným krytím je tou správnou voľbou. Poistenie zimných športov máte v štandardnom krytí a okrem lyžovania a snowboardingu ste poistení aj pre bežky, sánkovanie, bobovanie či dokonca korčuľovanie na ľade. Či už budete dovolenkovať na Slovensku alebo v zahraničí, poistiť “pre istotu” sa oplatí. 
Úrazy počas zimnej turistiky nás taktiež neobchádzajú. Na Slovensku je v zmysle Zákona o Horskej záchrannej službe osoba nachádzajúca sa v horskej oblasti povinná uhradiť náklady horskej služby spojené s výkonom záchrannej činnosti alebo pátraním po osobe. Vyvrtnutý členok či zlomená noha vám nedovolí prejsť ďalej ani krok, a keďže výjazd vrtulníka nie je zrovna lacná záležitosť, po zotavení vás môže čakať ešte celkom vysoká faktúra. 
Vďaka poisteniu do hôr sa však takémuto problému môžete vyhnúť. Dĺžka poistenia závisí od vás a vašich potrieb. Postiť sa môžete buď krátkodobo alebo celoročne, pričom si môžete zvoliť pripoistenie rizikových športov alebo povolania. Poistenie do hôr by malo mať územnú platnosť pokrývajúcu všetky horské oblasti Slovenska.
Poistenie na hory by malo pokryť náklady na záchrannú činnosť horskej služby, poskytnutie prvej pomoci osobe v tiesni, prepravu k najbližšiemu dopravnému prostriedku zdravotníckeho zariadenia či prevoz priamo do zdravotníckeho zariadenia.
Poistiť sa môžete kedykoľvek a kdekoľvek. Dôležité je, aby ste si zvolili správny typ poistenia, ktorý v prípade potreby pokryje všetky vaše prípadné liečebné náklady či náhrady spôsobených škôd.  
Poistiť zimnú dovolenku sa oplatí. Pohodovú lyžovačku bez obáv môžete zažiť aj tento rok. Vyberte si pre vás ten najvhodnejší produkt cestovného poistenia a pokojná dovolenka sa môže začať.